Zarządzanie projektami. Szkolenie dla menedżera

Choć wydaje nam się, że mamy wiedzę i doświadczenie, wszyscy popełniamy błędy realizując projekty. Forsujemy nasz punkt widzenia, nieprecyzyjnie określamy cele, odchodzimy od wyznaczonego planu działania, zapominamy o potencjalnych użytkownikach projektu, nie wykorzystujemy potencjału grupy, nie panujemy nad komunikacją. W konsekwencji często tracimy czas i pieniądze a dodatkowo nie osiągamy zaplanowanego celu.

Szkolenie dla menedżera

Można uniknąć takich błędów, nauczyć się działać według sprawdzonych zasad i reguł oraz wykorzystać w pełni wartość pracy grupowej. Zarządzanie projektem w praktyce jest to umiejętność przewodzenia zespołowi, zdolność efektywnego wykorzystania potencjału grupy, czasu, środków i czynników zewnętrznych. Na szkoleniu nauczysz się nauczysz się, jak zdefiniować zakres projektu i jego cele, dowiesz się, jak zbudować i prowadzić zespół projektowy, zrozumiesz, kim jest sponsor projektu, poznasz sposoby tworzenia poprawnego budżetu, docenisz wagę dobrej komunikacji.

Zarządzanie projektami

Program przeznaczony jest dla praktyków biznesu i koncentruje się na efektywnych technikach i narzędziach prowadząc uczestników przez nie chronologicznie, krok po kroku, symulując przepływ projektu przez organizację. Tym samym program unika podejścia akademickiego, tj. podziału na sesje tematyczne i omawiania zagadnień w oderwaniu od procesu projektowego. W praktyce oznacza to, że zagadnienia np. zarządzanie zmianą, czy komunikacja pojawiają się wielokrotnie w programie, każdorazowo w miejscu, gdzie należy daną technikę czy narzędzie zastosować, w kontekście jego oddziaływania na losy projektu. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możność zarządzania konkretnym projektem, a potem ich działania zostaną poddane ocenie profesjonalistów, trenerów prowadzących szkolenie. Szkolenie jest interaktywne, gdzie ćwiczenia pochłaniaja prawie sto procent czasu. Każdy uczestnik znajdzie cos dla siebie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *