Ubezpieczenie na życie i dożycie

Pomyśl o swoich bliskich już dzisiaj. Twoja rodzina liczy na ciebie, jeśli coś ci się stanie, stracisz pracę, poważnie zachorujesz, ulegniesz wypadkowi – co wtedy? Jak jesteś przygotowany na te nieoczekiwane, niezaplanowane sytuacje życiowe? Jesteś sam/sama? Masz rodzinę? W każdej sytuacji życiowej jest ci potrzebne ubezpieczeniem na życie. To jest coś, co masz najcenniejszego. Składka jest zawsze dostosowana do twoich możliwości. Ubezpieczyciel, podobnie jak ty, jest zainteresowany tym, żebyś mógł wpłacać comiesięczną składkę. Musi być ona dostosowana do twoich możliwości finansowych. Zaletą takiego świadczenia jest to, że nie podlega podatkowi od spadków i darowizn.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Wybierz dla siebie najlepiej jak potrafisz. W trudnej sytuacji życiowej (poważna choroba, utrata pracy) ubezpieczyciel przejmuje twoje zobowiązania. Nie musisz już płacić składki, albo przez jakiś czas, albo do końca ubezpieczenia, zależnie od problemu, jaki cię dotknął. W sytuacji pełnej niezdolności do pracy ubezpieczyciel przejmuje płacenie składki ubezpieczeniowej, aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Podobnie jest w przypadku trwałej utraty zdrowia w następstwie nieszczęśliwego wypadku, trwałego inwalidztwa. W ubezpieczeniu na życie, gdy dojdziesz do wieku emerytalnego, wybierasz jeden z dwóch wariantów dalszego korzystania z ubezpieczenia.

Ubezpieczenie na życie – co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Możesz w całości wypłacić zebraną sumę (a nie są to tylko twoje wpłaty, lecz także i odsetki) i całą kwotę przeznaczyć na dowolny cel lub rozłożyć uzyskaną kwotę na comiesięczną wypłatę jako dodatek do emerytury. Wszystko zależy od twojej decyzji, wybierasz optymalny dla siebie wariant. Zawsze jednak jest to zapewnienie godnego życia w starszym wieku. W przypadku twojej śmierci rodzina lub wskazana osoba otrzyma pełną kwotę ubezpieczenia. Strata, jaką niewątpliwie będzie twoje odejście, zabezpieczy ich przed problemami codzienności, złagodzi smutek odejścia. Zapewnij godne życie sobnie i swoim bliskim.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *