Ubezpieczenie inwestycyjne. Multiagencja ubezpieczeniowa doradza

Jak to jest, że chętniej ubezpieczamy rzeczy materialne niż własne życie? Te zaskakujące dane pochodzą z ostatnio przeprowadzanej sondy przez instytut badania opinii. Okazuje się, że częściej ubezpieczamy wartościowe dla nas rzeczy, jakimi są: auto i dom. Samochód ubezpieczamy, ponieważ taki jest obowiązek, Autocasco cieszy się dużo mniejszą popularnością, chociaż i tak więcej jest tego ubezpieczenia samochodowego niż ubezpieczenia na życie. Równie częstym ubezpieczeniem jest NNW, od następstw nieszczęśliwych wypadków. Następną w kolejności rzeczą, którą ubezpieczamy jest mieszkanie.

Ubezpieczenie inwestycyjne – tak zwane

Zabezpieczamy się przed zalaniem, zniszczeniem domu przez sąsiada, przed pożarem i kradzieżą. Skoro raz się zdecydowaliśmy na ubezpieczenie najdroższych z naszego punktu widzenia rzeczy, to najczęściej kontynuujemy to ubezpieczenie. Dopiero potem wybieramy ubezpieczenie na życie, niejako dodatkowo. Dlaczego tak się dzieje? Nie ma w Polsce tradycji ubezpieczenia zdrowia i życia? Zaczynamy dopiero doceniać prywatne ubezpieczenia zdrowotne, coraz więcej osób decyduje się na dublowanie ochrony zdrowia, wykupując pakiety różnych przychodni.

Multiagencja ubezpieczeniowa doradza

A raczej pracodawcy wykupują ochronę zdrowia jako dodatkowy element przywiązania pracownika do zakładu pracy. I dopiero na ostatnim miejscu jest ubezpieczeni na życie. To atrakcyjne ubezpieczenie zapewnia ochronę w sytuacji niespodziewanej utraty zdrowia, poważnego zachorowania, braku możliwości zarobkowania. Gdy nas już zabraknie najbliżsi otrzymają pełną sumę ubezpieczenia, co złagodzi im ból i ułatwi przejście do stanu, gdy zostaną pozbawieni dochodów ważnego członka rodziny. Ważnym elementem ubezpieczenia na życie jest to, że gdy już minie okres, jaki zadeklarowaliśmy się płacić składkę, zebraną sumę pieniędzy możemy wypłacić w całości, lub podzielić na miesięczną wypłatę, będącą uzupełnieniem emerytury.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *