Ubezpieczenie assistance przez internet

Ubezpieczenia OC są najpopularniejszymi ubezpieczeniami w Polsce. Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest jego ubezpieczenie. I tak się dzieje w większości przypadków, niemniej cały czas istnieje dosyć znaczna grupa kierowców, która unika wypełniania tego obowiązku. Ubezpieczenie OC chroni sprawcę wypadku lub kolizji przed ponoszeniem wysokich kosztów finansowych, związanych z naprawieniem wyrządzonej szkody. Z kolei osobie poszkodowanej gwarantuje odszkodowanie za poniesione straty. Jesteś osobą poszkodowaną w kolizji lub wypadku? Nie wiesz, czy pojazd sprawcy ma wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej? Sprawdź to za darmo – za pośrednictwem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ubezpieczenie assistance przez internet

Wszystkie dane są dostępne w Internecie. Ponad 73 mln złotych kosztowali w minionym roku – innych kierowców – nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Ta kwota systematycznie rośnie z roku na rok. Baza danych Ośrodka Informacji UFG zawiera informacje o wszystkich sprzedanych polisach komunikacyjnych OC. Towarzystwa oferujące ten rodzaj ubezpieczeń mają obowiązek przekazywania informacji o nich do Funduszu. Jeżeli chcesz sprawdzić przez Internet, czy właściciel danego pojazdu posiada ważną umowę ubezpieczenia OC, skorzystaj z naszego systemu informatycznego.

Ubezpieczenie samochodu przez internet

Potrzebny będzie numer rejestracyjny oraz data zdarzenia. Wszystko można sprawdzić i ścigać sprawcy wypadku o odszkodowanie. Informacja o tym czy ktoś wykupił ubezpieczenie OC stanowi istotne wsparcie dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, gdyż niekiedy sprawcy kolizji odmawiają okazania swojej polisy OC. Również dla towarzystw ubezpieczeniowych jest to niezwykle przydatne rozwiązanie. Pozwala bowiem sprawdzić czy podczas zawierania umów ubezpieczeniowych nie dochodzi wielokrotnego ubezpieczenia tego samego auta.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *