Ubezpieczenia majątkowe. Ubezpieczenie domu i mieszkania

Ubezpieczenia majątkowe stają się w naszym kraju coraz bardziej popularną formą ochrony życiowego majątku. Zapewnia ono zabezpieczenie dorobku jaki udało nam się osiągnąć (domu, mieszkania) w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich, jak: pożar, powódź, kradzież z włamaniem.

Ubezpieczenie domu – po co?

Na pewno zdarzało nam się słyszeć opowieści, że rodzina wyjeżdża na urlop, a na następny dzień przed dom podjeżdża ciężarówka i ekipa w biały dzień wynosi wszystko, co jest w domu. Po powrocie w urlopu…Tak, nie jest to przyjemne. Dlatego warto się ubezpieczać. Dochodzimy coraz częściej do takiego wniosku. Dom czy majątek można ubezpieczyć nawet na krótki okres, na sam moment opuszczenia domostwa. Można tez oczywiście dokonać całorocznego ubezpieczenia, jak kto woli.

Ubezpieczenia majątkowe

Do ubezpieczeń majątkowych zaliczamy: ubezpieczenia mieszkania, domu, domku letniskowego, sprzętu agd, wyposażenia mebli, sprzętu elektronicznego, biżuterii, dziel sztuki. Umowa ubezpieczenia mieszkania obejmuje ubezpieczenie ruchomości domowych oraz stałych elementów mieszkania, znajdujących się w ubezpieczonym mieszkaniu oraz ruchomości domowych znajdujących się poza mieszkaniem.

Ubezpieczenie mieszkania w praktyce

Przed zawarciem ubezpieczenia klient zobowiązany jest do zapoznania się z ogólnym warunkami ubezpieczenia. Firmy ubezpieczeniowe oferują także inne atrakcyjne formy ubezpieczenia majątku. Ciekawym przykładem jest ubezpieczenie kosztów leczenia psów i kotów domowych. Ubezpieczeniem mogą objęte być psy i koty w wieku od 6 miesięcy do 14 lat. Jeśli potraktować domowego zwierzaka jako nasz majątek.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *