Szkolenia podatkowe, optymalizacja podatkowa i podatek liniowy

Kolejnym krokiem po rejestracji firmy jest wybór rodzaju opodatkowania.

Szkolenie podatkowe

Jeśli już decydujemy się na założenie działalność gospodarczej, to warto dokładnie przemyśleć, ile chcemy odprowadzać do państwa. Co prawda, w kolejnym roku, możemy tę decyzję zmienić, ale na tę chwilę trzeba czekać cały rok. Możemy wybierać z czterech form opodatkowania. Każdy rodzaj podatku można płacić zaliczkowo co miesiąc, bądź kwartalnie. Dla kogo jest korzystna karta podatkowa?

Optymalizacja podatkowa

Ten podatek jest formą ryczałtu, najlepszy dla jednoosobowych firm o niewielkich obrotach. Większość firm wybiera rozliczanie się na zasadach ogólnych, czyli 18% do pewnego progu. Wówczas też można i trzeba wpisywać i odliczać różnego rodzaju koszty. Podatek liniowy natomiast dotyczy osób, które prowadzą działalność produkcyjną, obracają dużymi kwotami; nie jest dozwolony dla osób, które zdecydowały się pracować dla poprzedniego pracodawcy. Niezależnie wysokości przychodu, niezależnie od tego ile jesteśmy w stanie zarobić, podatek liniowy wynosi – 19%. Bez limitów i stopniowania.

Podatek liniowy

Przy podatku liniowym dlatego lepiej jest rocznie zarabiać więcej niż określa to limit podatkowy dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych. Przy dużych obrotach, przekraczających 100 000 rocznie podatek liniowy jest dużo korzystniejszy. Natomiast przy podatku liniowym nie można skorzystać z ulg, ani wliczać kosztów. Pod każdym innym względem jest on korzystny dla przedsiębiorcy. Opłacalność takiego sposobu opodatkowania widoczna jest po przekroczeniu drugiego progu podatkowego.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *