Prywatne ubezpieczenia osobowe dla każdego

Biorąc pod uwagę, że jeśli nie mamy zdrowia, to właściwie tak jakbyśmy niczego nie mieli. Nie można pracować, zdobywać nowych środków, zaczynamy być uzależnieni od innych ludzi i od państwa. Dlatego, z tego punktu widzenia, ubezpieczenia osobowe mają większe znaczenie. Umożliwiają nam normalne funkcjonowanie w sytuacji nieprzewidzianego wypadku losowego lub choroby uniemożliwiającej pracę czy normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Prywatne ubezpieczenia osobowe

Ubezpieczając zdrowie czy życie, dajemy sobie szansę na godziwe życie, jeśli wydarzy się coś nieprzewidzianego. Ubezpieczenie życia zapewnia ponadto tym, których kochamy życie na podobnym poziomie jak obecnie, gdy nas już zabraknie. Jeśli zależy nam na najbliższych, staramy się zapewnić im ochronę, nie tylko za naszego życia, ale również wtedy gdy nas zabraknie.

Ubezpieczenia osobowe – Opłaty

Opłata, wysokość składki, nie jest wygórowana i obliczana w zależności od zarobków i możliwości finansowych osoby ubezpieczającej. Jeśli zakładamy, ze będzie to ubezpieczenie dożywotnie, to opłata jest w ogóle symboliczna. Zaletą ubezpieczeń na życie jest to, że nie wchodzą do masy spadkowej. Nie płaci się też od nich podatku, podobnie jak od darowizn. Ubezpieczenie na życie może mieć też charakter terminowy.

Terminowe ubezpieczenia osobowe

Zawieramy je wówczas na 20-30 lat. Po tym okresie ubezpieczenie kończy się, możemy je przedłużyć na podobnych warunkach lub zaproponować jakąś nową wersję ubezpieczenia na życie. Ubezpieczenia można opłacać samodzielnie, może tez być składka płatna przez dowolnego członka rodziny.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *