Obrączki, pierścionki i kolczyki ze złota. Złoto inwestycyjne

Złoto to kruszec, który wart był wiele, zanim jeszcze królowie zaczęli bić monety. Dzisiaj też bogactwo mierzy się wartością w złotych. Jego cena waha się, niemniej w sposób systematyczny rośnie. Każdy praktycznie może być inwestorem. Mając nawet niewielki kapitał można próbować go sensownie ulokować. A w co warto ulokować nasze pieniądze?

Obrączki ze złota? Pierścionki? A może..

Lokaty, obligacje, akcje, nieruchomości, złoto…. Po ostatnich informacjach, że nasza gospodarka jednak ruszyła, widać, jak zmniejszyła się niechęć do inwestowania. Rosnącą popularnością cieszą się lokaty terminowe, obligacje państwowe. Jednak złoto od wieków kusi i przyciąga inwestorów chcących bezpiecznie, a jednocześnie zyskownie ulokować swój kapitał. Im bardziej rośnie cena złota, tym bardziej zwiększa się na nie popyt, co z kolei jeszcze bardziej wzmacnia wzrost jego ceny.

Złoto inwestycyjne

Jak długo jeszcze?

Tego nie wie nikt. Pewne jest, że sztuczne oddzielenie pieniądza od złota nie udało się, przynajmniej jeśli chodzi o przekonanie ludzi do wartości papierowego pieniądza (papierowego), który stale traci na wartości.

A wydarzenia ekonomiczne z ostatnich lat oraz słaba kondycja największych gospodarek świata powoduje, że świadomość wartości podstawowej waluty jaką jest złoto stale rośnie, a takie pojęcia jak „inflacja” dotyczy w zasadzie jedynie waluty papierowej. Jest jeszcze jeden ważny powód, dla którego warto inwestować w złoto. Nie da się go wyprodukować, a jest surowcem, którego zasoby są ograniczone. Jak wydobycie będzie zamierało, jego cena będzie rosła do niebotycznych rozmiarów i warto mieć coś odłożonego.

Z pewnością zostanie uruchomione wydobycie z głębiej położonych złóż, jednak – jak łatwo się domyśleć – jest ono droższe, co również podniesie cenę złota. Złoto stanowiło środek płatniczy przez tysiące lat. Miało wartość, ma wartość i będzie mieć wartość, szczególnie w dobie sztucznie kreowanego, elektronicznego pieniądza. Jeśli więc chcemy inwestować z perspektywą zysku w długim okresie i bezpiecznie, trudno wskazać lepszą alternatywę dla złota.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *