Plany oszczędnościowe. Długoterminowe programy oszczędnościowe

Lokaty długoterminowe to rodzaj inwestycji bankowej, która zyskuje coraz większe uznanie. Są godne polecenia jako bezpieczna, trwała i pewna inwestycja. Efekt ich będzie odczuwalny, gdy upłynie okres lokaty. Zanim zdecydujemy się na inwestycję w postaci lokaty, warto jest się zorientować, co banki oferują.

Długoterminowe programy oszczędnościowe

Wystarczy zajrzeć na dowolną porównywarkę internetową, by sprawdzić wysokość oprocentowania, czas trwania lokaty, czy jest to oprocentowanie stałe czy zmienne, czy można korzystać z odsetek w trakcie trwania lokaty oraz jaki są konsekwencje zerwania umowy. Najczęstszą formą kary jest bark odsetek, bądź obniżenie oprocentowania. Bogatsi o taką wiedzę, łatwiej możemy podjąć właściwą decyzję.

Plany oszczędnościowe – Lokaty

Założenie jest bardzo proste, zasady tworzenia przejrzyste i zrozumiałe. Można to zrobić poprzez Internet lub infolinię, niekoniecznie należy wybierać się z wizytą do banku. Podczas posiadania lokaty, mamy stały dostęp do informacji o zgromadzonych środkach. Można zablokować nawet niewielką sumę pieniędzy na krótki czas, ale oczywiście dużo korzystniejsze są lokaty długoterminowe. Nowością bankową są lokaty z ubezpieczeniem, gdzie nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale też jesteśmy ubezpieczeni na życie. Takie lokaty możemy w dowolny sposób przedłużać. Wpłacana składka jest dzielona na dwie części, jedna jest lokatą, a druga stałą wpłatą na ubezpieczenie i ona nie może niższa niż 100 zł. Jednak wówczas w sytuacji nagłej, poważnej choroby mamy gwarancję wypłaty ubezpieczenia lub w przypadku naszej śmierci, bliscy otrzymają kwotę, na jaką się ubezpieczyliśmy. Nie tracimy żadnych przywilejów, jak byłoby to w przypadku standardowej lokaty.

Długoterminowa lokata oszczędnościowa

W przypadkach losowych taka inwestycja okazuje się bardzo pomocna, dla najbliższych i dla nas samych. Lokaty długoterminowe zawierane są na okres nawet kilku lat i dopiero po upływie tego czasu możemy podjąć z nich pieniądze. Dzięki temu jednak lokaty długoterminowe są wyżej oprocentowane niż ich krótkoterminowe odpowiedniki, a w związku z tym w perspektywie generują większe zyski. Ubezpieczenie lokaty jest więc dobrym pomysłem, bo przez kilka lat różne nieprzewidywalne rzeczy mogą się wydarzyć.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *