Indywidualne ubezpieczenie na życie i dożycie. Popularne?

W ostatnich latach, można tak powiedzieć, zaczyna wzrastać w Polsce świadomość konieczności ubezpieczenia nie tylko majątku, czy życiowego dorobku, ale także zycia i zdrowia członków rodziny.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Zaczynamy rozumieć, ze w życiu zdarza się wiele okoliczności, niekoniecznie dobrych, w których bez zaplecza finansowego trudno jest sobie poradzić. Ubezpieczenia majątkowe chronią nas od zniszczenia doroby życiowego, mieszkania czy domu. Ubezpieczamy majątek trwały od zniszczenia w pożarze, powodzi, czy innym kataklizmie. Ubezpieczenia tego rodzaju są wymagane przy kredytach, banki zabezpieczają się w ten sposób, przed utratą podstawowego zabezpieczenia kredytu. Jest to też korzystne dla ubezpieczającego, gdyż w sytuacji, gdyby coś nieprzewidzianego się stało, nie ponosi od bezpośrednio skutków tragedii. Bankom wbrew pozorom, nie zależy na zabieraniu majątku kredytobiorcy, ale na tym, by był on w stanie spłacać kredyt.

Indywidualne ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie jest w takim przypadku zabezpieczeniem kredytu. Raz w roku podpisuje się umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i ponosi roczną składkę, dającą gwarancję ochrony. Innym ubezpieczeniem majątkowym bardzo popularnym są ubezpieczenia komunikacyjne, wynika to zapewne z tego, że OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. W Funduszu Gwarantowanym można dokładnie sprawdzić, jaki pojazd i gdzie jest ubezpieczony. W bazie danych figurują wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe i pojazdy. Samochody, które są w kredycie mają obowiązkowe ubezpieczenie także AutoCasco.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *