Finansowanie mieszkania pożyczką hipoteczną

Chcąc kupić dzisiaj mieszkanie, trzeba długo szukać odpowiedniego banku i kredytu o dobrych warunkach. Zacznijmy od tego, że prawie w każdym wydajemy pieniądze na marżę, która jest wartością dodaną niezależnie od oprocentowania. W dodatku od tego roku trzeba mieć więcej pieniędzy, na tzw. wkład własny. Jest to niby oczywiste, że trzeba mieć kasę, aby móc kupić własne mieszkanie, niemniej przepisy robią się coraz bardziej rygorystyczne i ograniczenia możliwości nabywcze kredytobiorców.

finansowanie mieszkania pożyczką hipoteczną

Nie poruszy to i tak cierpiącego na zapaść rynku mieszkaniowego. Obecnie wymaganym wkładem minimalnym, koniecznym do ubiegania się o kredyt mieszkaniowy jest 10 procent wartości domu lub mieszkania. Banki indywidualnie mogą tę kwotę podwyższyć.

Internetowy ranking pożyczek mieszkaniowych

Warto zajrzeć na internetowy ranking kredytów mieszkaniowych by zorientować się, że nie jest łatwo. Kredyt można wziąć albo w złotych polskich albo w euro, dolarach czy funtach brytyjskich. Dla osób pracujących na stałe za granicą to zapewne zaleta. Pozostałe warunki kredytowania są bardziej przyjazne dla klientów, a więc bardzo długi kres kredytowania, bo aż do 30-35 lat.

Kredyt mieszkaniowy pod hipotekę

Można też kredyt pod hipotekę wziąć większy niż wartość nieruchomości, i nadwyżkę finansową przeznaczyć na inne cele. Porównywarki internetowe wskazują, która z ofert bankowych jest warta zainteresowania. W którym banku przewalutowanie kosztuje, czy dostępne są wakacje podczas spłacania kredytu i czy ubezpieczenie jest konieczne oraz w jakiej jest wysokości. Znając już podstawowe parametry można jeszcze próbować negocjować z bankiem indywidualne bonusy.

1 Komentarz

  1. Adaś

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *