Fundusze obligacji. Mini szkolenie z obligacji i inwestowania

Inflacja spędza nam sen z powiek. Ceny benzyny rosną, ceny towarów i usług podobnie, nie mówiąc już o cenach nieruchomości i ziemi. Jak zatrzymać spadek wartości tego, co posiadamy? W co zainwestować? Lokaty bankowe, akcje, obligacje, złoto… Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety. Na pewno najbezpieczniejszą formą inwestowania są lokaty bankowe, zarobimy niewiele, ale na pewno. Poza tym, im dłuższy czas oszczędzania, tym oprocentowanie wyższe, zdarza się nawet, że przegania inflację.

Szkolenia z obligacji

Podobnie jest z obligacjami, szczególnie tymi skarbu państwa. Są dostępne i w czasie do dwóch lat mają oprocentowanie stałe, które wynosi do 3%. Na tym na pewno nie stracimy. Gwarancja pewności jest także gwarancją niewielkiego zysku. Bardziej ryzykowne, ale dające obietnicę całkiem niezłego zarobku są fundusze inwestycyjne lub akcje. Chcąc uczestniczyć na giełdzie musimy się udać do domu maklerskiego. Z reguły wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego i online złożyć wniosek o otwarcie rachunku maklerskiego. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, czyli przez Internet.

Giełda jest przyjaźnie nastawiona do debiutantów i rachunek prowadzony jest bez opłat, a przez pierwszy okres bytności na giełdzie jest zwracana prowizja od zleceń. Zakup akcji jest zawsze jakąś loterią, gdyż ich wartość może wzrosnąć lub nie, a nawet gdy wzrośnie, to nie mamy pewności uzyskania dywidend, gdyż tego rodzaju decyzję podejmuje zarządzający przedsiębiorstwem. Tak że nawet w przypadku ogólnego wzrostu wartości akcji, nie znaczy jeszcze, że zarobiliśmy, gdy właściciel firmy uzna, że zysk przeznaczy na inwestowanie a nie wypłatę dywidend. Chyba, ze sprzedamy akcje. Inną formą pewnego zysku, ale w długim okresie jest złoto. Od zawsze ludzie cenili sobie ten kruszec, był synonimem bogactwa i luksusu. Pomimo ogólnych wahań cenowych, cena złota systematycznie rośnie. Jest to znakomita lokata kapitału, a jednocześnie piękny prezent dla najbliższych. Zaletą złota jest to, że jest ponadczasowe i nie zna granic. W każdym kraju ma swoją wartość. Jest bardzo cenne.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *