Doradca kredytowy – Oferty pożyczki kredyty

Karty kredytowe są formą zaciągania kredytu. Nie traktujemy często płatności plastikową kartą jak pożyczonymi pieniędzmi. Niemniej karta kredytowa jest po prostu kartą do kredytu. Możemy z niego korzystać posługując się kartą. To pieniądze na oddzielnym koncie, którymi dysponujemy w sposób, jaki nam jest potrzebny. Okres zwolniony z naliczania odsetek wynosi w różnych bankach od 54 do 57 dni. Zależy, w jakim banku mamy kartę kredytową.

Oferty pożyczki kredyty a karta kredytowa

Znajdując się w sklepie po prostu dokonujemy transakcji bezgotówkowej, płacimy za zakup towaru, następnie mamy 54 dni na spłatę zaciągniętej pożyczki. Takiej promocji nie ma żaden inny kredyt. To przywilej kart kredytowych. Po ostatnich obniżkach stóp procentowych, oprocentowanie kredytów na kartach wynosi jedynie 12 %. Warunkiem, oczywiście, korzystania z tak przyjemnej promocji jest dotrzymanie pięćdziesięciodniowego terminu spłaty. Wydanie karty zazwyczaj jest płatne.

Doradca kredytowy – czego ci nie powie?

Na tym bank zarabia, zarabia też oczywiście w sytuacji, gdy stracimy kontrolę nad kartą (a o to bardzo łatwo) i zaczynamy robić zakupy na większą sumę niż jesteśmy w stanie spłacić jednorazowo. Taki kredyt rozkładany jest na raty, ale oczywiście, już oprocentowane. Karty kredytowe VISA mają przywilej rabatów w wielu sieciach handlowych. Warto aktywnie korzystać z karty, gdyż za częste operacje są przyznawane dodatkowe przywileje w zakupach. Korzystając z karty kredytowej można opłacać rachunki za prąd, wodę lub czynsz bez pobierania za to dodatkowej opłaty przez bank. Z karty można też pobrać gotówkę, chociaż zazwyczaj oprocentowanie kredytu gotówkowego jest wyższe niż transakcji bezgotówkowych.

1 Komentarz

  1. Maksymilian

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *