Broker ubezpieczeń radzi: Koszt ubezpieczenia na życie to inwestycja

Przyjście na świat najmłodszego członka rodziny, zawsze jest ogromnym wydarzeniem. Niezależnie od tego czy to pierwsze dziecko, czy kolejne. Jest to wydarzenie, kiedy warto zaplanować wszystkie wydarzenia w życiu malucha. I być na nie przygotowanym zawczasu. Jeśli od razu zaczniemy odkładać pieniądze na naukę, studia i ewentualny start w dorosłość nic nas nie zaskoczy, a dziecko płynnie będzie przechodziło przez wszystkie etapy dorastania. W pakiecie Na Start przewidziane są wszystkie ewentualności, jakie może nam zgotować życie. Tak więc systematycznie płacąc jakąś składkę (zawsze jest dostosowana do możliwości finansowych płacącego), uzbieramy do czasu, gdy dziecko osiągnie dorosłość całkiem pokaźną sumę.

Broker ubezpieczeń radzi

Możemy wręczyć mu ją na start na zakup mieszkania, założenie firmy, czy inny cel. Jeśli jednak tak się stanie, ze dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi lub poważnie zachoruje, wtedy te pieniądze pozwolą przetrwać trudny okres. Możemy zawiesić na ten czas płacenie składek, bądź pobrać dowolnie potrzebna kwotę. Najważniejsze jest jednak to, że przygotowujemy dla młodego człowieka na wejście w życie prezent, który umożliwi mu rozpoczynanie dorosłego życia ze spokojem i komfortem. Jest w stanie podjąć realizację swoich marzeń i planów bez martwienia się o zabezpieczenie finansowe. W sytuacji śmierci osoby wpłacającej składki rodzina musi ustalić, kto będzie kontynuował wpłaty.

Koszt ubezpieczenia na życie

Niestety, tego typu ubezpieczenie nie zakłada gwarancji składek przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Tego typu zabezpieczenie zawiera jedynie ubezpieczenie na życie. To wtedy, gdy nie jesteś w stanie płaci samodzielnie składek, towarzystwo przejmuje od ciebie to zobowiązanie. W przypadku Młodych Na Start obowiązek musi przejąć inny członek rodziny lub prawny opiekun. Ubezpieczenie dla młodych jest nowoczesnym rozwiązaniem ubezpieczeniowym stosowanym na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, gdzie tradycją jest już opuszczenie domu przez dorosłego młodego człowieka, jest to prawie powszechna forma wyprawki w dorosłe życie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *